Ben Kimim?...

 

11 Haziran 1987 tarihinde yağmurlu bir Rize sabahında dünyaya geldim. Fanatik bir Galatasaraylı ailenin çocuğu olmakla birlikte ismimi Fenerbahçeli bir voleybolcudan almışım. Bu durum, hayatımın her döneminde aklımda bir soru işareti ile dolaşmama sebep olmuştur.

Orak ailesinin çok iyi birer öğretmen olması sebebi ile biraz disiplin ile büyümek durumunda kaldım. Okul hayatıma beş yaşında Trabzon/Of ‘ta başladıktan sonra, ailemin tayinin Antalya’ya çıkması sebebi ile orta ve lise eğitimlerimi Antalya Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi’nde tamamladım.

Lise hayatı bitmiş ve üniversite hayalleri kurmaya başlamıştık derken, 2004 tarihinde Doğuş Üniversitesi Ekonomi ve Finans DÜNYA CİHATTİN ORAKbölümünü burslu olarak kazandım ve hayatımı İstanbul’da yaşamaya karar verdim.

Zorlu geçen üniversite yıllarının bitmesi ile birlikte vatan borcum olan askerlik hizmetini yedek subay (asteğmen) olarak Ankara ve İstanbul illerinde tamamladım. Laf aramızda şimdi çağırsınlar, aynı şekilde yine yaparım.

Askerlik dönemi de bittikten sonra artık iş hayatına atılmanın zamanı gelmişti. İlk olarak Migros Tic. A.Ş şirketinde Mağaza Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaya başladım. Yaklaşık 1,5 yıl süren mağaza döneminden sonra, Genel Müdürlük kanadına geçiş yaparak Satış Süreç Geliştirme ve Koordinasyon Uzmanı olarak görev yapmaya devam ettim. Ta ki 2015 yılının ortalarına kadar.

Bu dönemde almış olduğum “ Ben, kendimin patronu olmalıyım” fikri, hayatımda yeni bir sayfa açmama neden oldu. Ne yapabilirim diye düşünürken, yaptığım araştırmalar sonucunda Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanı olma fikrine kapıldım. Araştırmalarımı bu yönde devam ettirdim, eğitimimi aldım ve sınava girdim. Şu an kendime TMGD dediğimi düşünürseniz, sınavda başarılı oldum ve artık bir TMGD oldum.

Birazda özel hayatımdan bahsetmem gerekirse, yaklaşık 11 yıldır İstanbul da yaşayan bir bireyim. Annemin bütün baskılarına rağmen hala bekârım ama bir babayım. Evet, yanlış okumadınız bir babayım ama bir köpek (Ponçik) babasıyım.

 

 

20 Ağustos 2014 Çarşamba  İncelenme : 262801